Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  2. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  3. Листа на кандидати за упис во ДСУ Спортска Академија за учебна година 2019/2020
  4. Ажурирање на членство во ЗКТ
  5. Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија

Вести

ВТОРА КАРИЕРА – ВЛАДО ИЛИЕВСКИ

Македонскиот љубљанчанец на нов пат

ПЕТТО КОЛО ВО ПРВАТА ЛИГА – ЖЕНИ

„Вардарки“ издржаа во Македонска Каменица

ВТОРОЛИГАШКИ ПОГЛЕД: ТФТ, Партизан и Мега баскет со макси ефект

Овие три екипи имаат три победи во исто толку натпревари со кои ја истакнуваат кандидатурата за највисок пласман во оваа конкуренција

МЗТ доминираше во дербито со Работнички

Шампионот прелесно го освои „Градски Парк“

Прва вечер од седмото коло во Првата лига

Силната Академија ФМП го потопи Вардар

Сакаме кошарката да оди напред!

Раководството на КФСМ на неформална средба со медиумите

Уште двајца наши претставници на Европското кадетско првенство

Митровски и Павлов успешно ја делат правдата во Удине

Финска, Грција и Турција со промоција во А дивизија

Европско првенство за кошаркарки до 18 години, дивизија Б

Свеченост по повод роденденот на Лазар Лечиќ

Сите љубители на кошарката, кошаркарски работници, спортисти, тренери, судии се добредојдени на овој настан.

Започнува разигрувањето во Втората лига мажи

Финална серија во Втора лига мажи за сезона 2018/2019

Играч на коло со No Limit Supplements!

Биди MVP и освој вредносен ваучер од No Limit Supplements!

ПЛЕЈАУТ Лига 2018/2019

Распоред на натпревари

СУПЕР Лига 2018/2019

Распоред на натпревари

Комплетиран регуларниот дел од сезоната во ПЛМ

Шест претенденти за шампионската титула

Нека победи најдобриот!

Завршен турнир од Куп на РМ

Старт на вториот дел од првенството во ПЛМ

ПЛЖ и ВЛМ со една седмица задоцнување

АМС организира работен состанок

појаснување на ваучер системот

Повик до сите кошаркарски работници

Кои се најдобрите во кошарката за 2018 година?!

Сениорите го пречекуваат Косово

денеска патиштата водат кон Гевгелија

Список на кошаркари повикани за кадетска репрезентација

кадетите на пријателски турнир во Романија

Три екипи непоразени по пет кола во втората машка лига на МКФ

Карпош Соколи и Академија ФМП во ИСТОК, Тетекс во ЗАПАД

Официјализирана соработката помеѓу МКФ и Гевгелија

сениорите против Косово ќе разигруваат во Гевгелија

М18

Распоред на натпревари

М16

Распоред на натпревари

М14

Распоред на натпревари

Данило Лукиќ со 3х3 семинар во Скопје!

тренерот на светските шампиони доаѓа в Скопје

Караванот 3х3 се паркира во Скопје!

Финален турнир од 3х3 лигата!

Соња Спасовска, една и единствена!

Честитки 25 години работа во МКФ!

Список на повикани кошаркари и кошаркарки за камп во Бугарија

селекциите дел од проектот „Заедно до М16“ продолжуваат со активности

Радувај се Македонијо!

Кадетите се пласираа во А дивизија

Македонија е во полуфинале!

Кадетите ќе се борат за пласман во А дивизија

јуниорите го освоија 18. место

Промоција за Холандија и за Словенија во А дивизија

Кадетите со триумф и над Бугарија

Против Црна Гора го затвораме турнирот

Кадетите ја совладаа Романија

Македонија домаќин на Романија, Бугарија и Црна Гора

Кошаркарките до 14 години го одржаа првиот собир

започнуваат финалните подготовки за Slovenia Ball 2018

Младинците ќе разигруваат за пласман од 9-16 место

две победи и два пораза за младинската репрезентација на ЕП

Најлесно е да се каже заминувам

Репрезентативниот дрес треба да е чест

Прв FIBA 3x3 Satellite турнир во Македонија!

Road to Ljubljana Challenger! Охрид; 21. – 22. јули!

Младинците ја пречекуваат Унгарија

први пријателски натпревари за репрезентативците до 20 години

Јуниорите на Работнички на домашен терен ќе ја бранат титулата

КК Работнички организатор на завршниот турнир во М18

Селекциите до 14 и до 15 години на турнир во Измир

Листа на кошаркари повикани за турнирот во Турција

Репрезентативците до 20 години започнуват со активности

Список на кошаркари повикани за првиот собир

Почнуваме од нула!

Најава за финалната серија од Плејофот

Темелковски: Да уживаме во кошаркарската игра!

Најава за финалната серија од Плејофот

Одржан состанок со клубовите кои се натпреваруваат во младинските категории

потенцирани мерките на МКФ за субвенции на младинските категории

Плејофот може да започне!

Четири екипи, еден трофеј!

Комплетирани Супер и Плејаут лигата

Работнички, МЗТ С.А., Блокотехна и Куманово ќе се борат за титулата

Комплетирано првото коло од Супер лигата

комплетирано првото коло од Плејаут лигата

Репрезентативките до 16 години започнуваат со активности

закажан прв селективен тренинг за генерација 2002/2003

Одиме на победа!

да ја решиме Словачка како во Попрад...

Време е за КУП!

Линкови до livestream и статистика