Куп на Република Македонија Жени 1/8 финале

Натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Пантери

Водњански Лисици

22.01.11

13:00

 

54-44

Куп на Република Македонија 1/8 финале

Натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Овче Поле

Вардар

15.01.11

18:00

69-76

90-56

Куп на Република Македонија Жени 1/4 финале

2 Натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Вардар Младинец

Струга 2009

06.02.11

13:00

 

56-31

Вигор Скопје

Пантери

05.02.11

15:00

 

102-40

Бадел Кроација О.

Колибри

05.02.11

13:00

 

70-47

Клубски

Трокал

06.02.11

17:00

 

 65-59


Куп на Република Македонија Жени 1/4 финале

Натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Струга 2009

Вардар Младинец

30.01.11

13:00

 

39-50

Пантери

Вигор Скопје

29.01.11

13:00

 

47-81

Колибри

Бадел Кроација О.

30.01.11

16:00

 

48-48

Трокал

Клубски

29.01.11

16:00

 

76-59

куп на република македонија Жени 2011

 

Куп на Република Македонија Мажи 1/4 финале

2 Натпревар

домаќин

гостин

датум

час

1 Нат.

2. Нат

Фени Индустри

Куманово

21.01.11

18:00

64-91

107-69

МЗТ Скопје

Лирија

23.01.11

18:00

74-83

78-67

Работнички

Овче Поле

23.01.11

18:00

61-89

83-73

Торус

АБА Струмица

26.01.11

18:00

62-60

88-74

 

куп на република македонија мажи 2011
Организаторите на финалниот турнир објавија
СЦ Борис Трајковски на 26 и 27 Март ќе бидат домаќини на најдобрите македонски кошаркарски клубови. Билети за настанот веќе во продажба на www.kupikartizase.com
Соопштение за медиумите
Новинарите и фоторепортерите, своите акредитации за финалниот турнир од Купот на Македонија да ги подигнат во Среда, 23 Март 2011 од 10.00 до 12:00 часот. Претходно и по тој термин акредитации нема да се издаваат.
Куп на Македонија - Соопштение
Најдобрата европска cheerleaders група ве поканува
Официјалната Cheerleader's група на Ф4 Куп на Македонија е главен кандидат за настап на Евролига Ф4 2011 во Барселона.
Прес конференција на учесниците и промоција на кошаркарската репрезентација на Специјална Олимпијада Македонија
Во Петок, 25 Март, со почеток во 11.00 часот, на теренот во арената Борис Трајковски ќе се одржи прес конференција со тренерите и по еден играч од сите екипи учесници на завршниот турнир.
Интернет порталот www.mnogoo.mк направи многу интересни статии во врска со историјата на кошаркарскиот куп на Македонија
Куп на Македонија - Ф4 Скопје
Специјални гости за време на натпреварите од завршницата на Купот на Македонија ќе бидат најголемиот дел од кошаркарските легенди на Македонија

Куп на Република Македонија

1/2 Финале Жени

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Бадел К. О.

Вигор Скопје

26.03.11

13:00

40-78

Трокал

Вардар Младинец

26.03.11

15:00

42-62

 

Куп на Република Македонија

1/2 Финале Мажи

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје

Торус

26.03.11

17:00

89-82

Работнички

Фени Индустри

26.03.11

21:00

95-89


Куп на Република Македонија

Финале Мажи

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје Аеродром

Работнички

27.03.11

20:30

69-74

 

Куп на Република Македонија

Финале Жени

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Вигор Скопје

Вардар Младинец

27.03.11

17:00

85-29

 

Куп на Република Македонија

Финале Мажи Младинци

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Карпош Соколи

Вардар

27.03.11

14:30

49-70

 

Куп на Република Македонија

Финале Жени Младинки

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Бадел Кроација О.

Струга 2009

27.03.11

12:00

64-20

 
куп мажи детална статистика

МВП ИНДЕКС

#

Играч

Клуб

Инд. Вк.

Натпр.

МВП Ин.

1

В. Стојановски 

Фени Индустри

58

2

29,0

2

Н. Јелесиевиќ

Торус

66

2

23,5

3

К. Николовски

МЗТ Скопје

44

2

22,0

4

В.Филиповиќ

Овче Поле

83

4

20,8

5

С. Михајловски

Фени Индустри

41

2

20,5

ПОЕНИ

#

Играч

Клуб

П. Вк.

Натпр.

Просек

1

В. Стојановски 

Фени Индустри

37

2

18,5

2

А. Димитровски

Работнички

35

2

17,5

3

Н. Караколев

Торус

34

2

17,0

Д. Мираковски

Работнички  

34

2

17,0

В.Филиповиќ

Овче Поле

34

2

17,0

СКОКОВИ

#

Играч

Клуб

Ск. Вк.

Натпр.

Просек

1

К. Павловски

Лирија

24

2

12,5

2

Б. Трајковски

Торус

24

2

12,0

3

А. Штерјов

Вардар

23

2

11,5

4

С. Хаџивасилев

АБА Струмица

19

2

9,5

5

Н. Јелесиевиќ

Торус

34

4

8,5

АСИСТЕНЦИИ

#

Играч

Клуб

Ас. Вк.

Натпр.

Просек

1

Ј. Петровски 

МЗТ Скопје

14

2

7,0

2

Г. Самарџиев

Фени Индустри

13

2

6,5

3

Д. Мираковски

Работнички

11

2

5,5

4

П. Блажевски

Работнички 

10

2

5,0

5

16

4

4,0

БЛОКАДИ

#

Играч

Клуб

Бл. Вк.

Натпр.

Просек

1

Н. Јелесиевиќ

Торус

13

4

3,25

2

А. Штерјов

Вардар

4

2

2,0

3

Ф. Кралевски

Вардар

4

2

2,0

4

Д. Радуловиќ

Вардар

3

2

1,5

5

К. Павловски

Лирија

2

2

1,0

УКРАДЕНИ ТОПКИ

#

Играч

Клуб

Вкупно

Натпр.

Просек

1

И. Димчевски

Торус

8

2

4,0

2

В.Филиповиќ

Овче Поле

13

4

3,25

3

В. Стојановски

Фени Индустри

5

2

2,5

4

В. Петровски

Вардар

21

2

2,5

5

А. Димитровски

Работнички

4

2

2

ЗАГУБЕНИ ТОПКИ

#

Играч

Клуб

Вкупно

Натпр.

Просек

1

Н. Јелесиевиќ

Торус

15

4

3,8

2

Д. Мираковски

Работнички

7

2

3,5

3

М. Карлос

Лирија

7

2

3,5

4

М. Хасанов

АБА Струмица

7

2

3,5

5

Д. Радуловиќ

Вардар

6

2

3,0

ШУТ ЗА ЕДЕН ПОЕН

#

Играч

Клуб

Реал.

Обид

Процент

1

М. Карлос

Лирија

9

11

81,8%

2

В.Филиповиќ

Овче Поле

18

23

78,3%

3

С. Михајловски

Фени Индустри

7

9

77,8%

4

Д. Микиќ

Куманово

7

9

77,8%

5

Д. Станимировиќ

Куманово

6

8

75,0%

ШУТ ЗА ДВА ПОЕНИ

#

Играч

Клуб

Реал.

Обид

Процент

1

Д. Мираковски

Работнички

9

11

81,8%

2

Н. Караколев

Торус

15

19

78,9%

3

В. Георгиевски

МЗТ Скопје

11

14

78,6%

4

Д. Кнежевиќ

Фени Индустри

7

9

77,8%

4

Ј. Марковски

Торус

7

9

77,8%

ШУТ ЗА ТРИ ПОЕНИ

#

Играч

Клуб

Реал.

Обид

Процент

1

Д. Тасовски

Фени Индустри

6

8

75.0%

2

Д. Бучбергер

АБА Струмица

4

6

66,7%

3

А. Димитровски

Работнички

9

15

60,0%

4

Ѓ. Талевски

МЗТ Скопје

3

5

60,0%

5

Н. Јелесиевиќ

Торус

7

12

58,3%

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder