ТРЕТА ЛИГА МАЖИ (2011/12)

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

пн

зн

кз

кп

кр

бод

1

Водно Санс Апаве

20

18

2

1805

1427

+378

38

2

Карпош Соколи 2000

20

18

2

1629

1349

+280

38

3

Колибри

20

13

7

1400

1300

+100

33

4

Илинден

20

11

9

1453

1373

+80

31

5

Т-Баскет

20

10

10

1386

1375

+11

30

6

Пробаскет (-1)

20

10

10

1379

1355

+24

29

7

Феникс 2010

20

9

11

1246

1442

-196

29

8

Лирија 77

20

7

13

1532

1589

-57

27

9

Крива Паланка

20

5

15

1356

1612

-256

25

10

Црн Дрим (-1)

20

5

15

1271

1377

-106

24

11

Бест

20

4

16

1226

1484

-258

24

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

1 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Бест

Пробаскет

29.10.11

 14:00

73-75

Феникс 2010

Колибри

29.10.11

 17:00

70-64

Илинден

 

Водно Санс Апаве

Т-Баскет

30.10.11

 12:00

 

90-62

Лирија 77

Крива Паланка

30.10.11

 17:00

92-75

Црн Дрим

К.Соколи 2000

29.10.11

 12:30

 

60-69

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

2 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

К.Соколи 2000 

06.11.11

14:00

72-76

Крива Паланка

Црн Дрим

06.11.11

13:00

73-73

81-77

Водно Санс Апаве

Лирија 77

10.11.11

16:30

110-78

Илинден

Т-Баскет

05.11.11

16:15

67-60

Колибри

Бест

Феникс 2010

06.11.11

13:00

 

92-76

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

3 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Феникс 2010

Пробаскет

13.11.11

14:00

74-57

Бест

Т-Баскет

Колибри

13.11.11

15:00

60-69

Лирија 77

Илинден

16.11.11

20:00

65-77

Црн Дрим

Водно Санс Апаве

13.11.11

15:30

77-78

К.Соколи 2000

Крива Паланка

13.11.11

14:00

 

99-62

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

4 коло

Домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Крива Паланка

19.11.11

14:00

86-62

Водно Санс Апаве

К.Соколи 2000

20.11.11

14:00

83-84

Илинден

Црн Дрим

20.11.11

16:00

84-69

Колибри

Лирија 77

20.11.11

15:00

92-75

Бест

Т-Баскет

20.11.11

13:00

50-62

Феникс 2010

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

5 коло

Домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

 

Т-Баскет

Феникс 2010

27.11.11

15:00

75-57

Лирија 77

Бест

26.11.11

18:15

95-54

Црн Дрим

Колибри

25.11.11

19:30

56-65

К.Соколи 2000

Илинден

27.11.11

13:00

69-59

Крива Паланка

Водно Санс Апаве

27.11.11

13:30

 

65-120

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

6 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Водно Санс Апаве

03.12.11

17:00

96-84

Илинден

Крива Паланка

04.12.11

14:30

88-64

Колибри

К.Соколи 2000

03.12.11

17:00

80-70

Бест

Црн Дрим

04.12.11

16:00

72-81

Феникс 2010

Лирија 77

03.12.11

13:00

84-82

Т-Баскет

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

7 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Т-Баскет

Пробаскет

11.12.11

13:00

75-64

Лирија 77

Црн Дрим

Феникс 2010

08.12.11

14:30

служ

00-02

К.Соколи 2000

Бест

11.12.11

14:00

87-62

Крива Паланка

Колибри

10.12.11

15:00

66-69

Водно Санс Апаве

Илинден

11.12.11

18:30

 

107-72

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

8 коло

Домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Илинден

17.12.11

17:00

78-73

Колибри

Водно Санс Апаве

18.12.11

17:00

76-89

Бест

Крива Паланка

17.12.11

17:00

64-55

Феникс 2010

К.Соколи 2000

17.12.11

17:00

61-83

Црн Дрим

Т-Баскет

Лирија 77

18.12.11

15:00

 

80-63

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

9 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Лирија 77

Пробаскет

04.02.12

13:00

101-80

Црн Дрим

Т-Баскет

23.02.12

12:00

 

66-78

К.Соколи 2000

Крива Паланка

Феникс 2010

04.02.12

13:30

81-72

Водно Санс Апаве

Бест

04.02.12

14:00

104-66

Илинден

Колибри

04.02.12

14:00

 

69-58

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

10 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Т-Баскет

К.Соколи 2000

25.02.12

14:00

64-82

Лирија 77

Црн Дрим

25.02.12

14:00

79-53

 

Крива Паланка

Бест

Илинден

26.02.12

15:00

61-59

Пробаскет

Колибри

26.02.12

15:00

65-56

Феникс 2010

Водно Санс Апаве

26.02.12

21:00

 

46-82

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

11 коло

Домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Црн Дрим

Пробаскет

04.03.12

13:00

63-62

К.Соколи 2000

Лирија 77

04.03.12

13:30

98-77

Крива Паланка

Т-Баскет

04.03.12

14:00

72-84

Водно Санс Апаве

Илинден

Феникс 2010

03.03.12

14:00

68-49

Колибри

Бест

03.03.12

13:00 

 

71-58

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

12 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Колибри

Феникс 2010

10.03.12

12:00

85-69

Пробаскет

Бест

10.03.12

14:00

82-49

Илинден

К.Соколи 2000

Црн Дрим

11.03.12

13:00

70-58

Крива Паланка

Лирија 77

11.03.12

15:30

78-70

Т-Баскет

Водно Санс Апаве

11.03.12

15:00

 

74-76

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

13 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Феникс 2010

Бест

17.03.12

13:00

61-58

Лирија 77

Водно Санс Апаве

17.03.12

14:00

83-101

Т-Баскет

Илинден

18.03.12

13:00

87-71

Црн Дрим

Крива Паланка

18.03.12

14:00

76-63

К.Соколи 2000

Пробаскет

18.03.12

15:00

74-56

Колибри

 

 

 

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

14 коло

Домаќин

гостин

Датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Феникс 2010

25.03.12

17:00

78-75

Бест

Колибри

Т-Баскет

25.03.12

14:00

90-51

Илинден

Лирија 77

26.03.12

20:30

67-55

Водно Санс Апаве

Црн Дрим

25.03.12

12:30

88-65

Крива Паланка

К.Соколи 2000

25.03.12

14:00

 

66-85

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

15 коло

Домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Крива Паланка

Пробаскет

01.04.12

14:00

72-64

К.Соколи 2000

Водно Санс Апаве

01.04.12

13:00

93-97

Црн Дрим

Илинден

30.03.12

17:00

59-73

Лирија 77

Колибри

01.04.12

13:00

84-77

Т-Баскет

Бест

01.04.12

13:00

78-49

Феникс 2010

 

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

16 коло

Домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Феникс 2010

Т-Баскет

07.04.12

59-56

Бест

Лирија 77

08.04.12

64-60

Колибри

Црн Дрим

09.04.12

 

70:63

Илинден

К.Соколи 2000

07.04.12

83-95

Водно Санс Апаве

Крива Паланка

05.04.12

 

 

97-70

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

17 коло

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Водно Санс Апаве

Пробаскет

21.04.12

79-60

Крива Паланка

Илинден

21.04.12

74-87

К.Соколи 2000

Колибри

21.04.12

81-66

Црн Дрим

Бест

21.04.12

76-68

Лирија 77

Феникс 2010

21.04.12

96-68

Т-Баскет

 

 

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

18 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Т-Баскет

28.04.12

79-56

Лирија 77

Феникс 2010

Црн Дрим

28.04.12

77-71

Бест

К.Соколи 2000

28.04.12

58-64

Колибри

Крива Паланка

28.04.12

99-77

Илинден

Водно Санс Апаве

28.04.12

 

 

66-74

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

19 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Илинден

Пробаскет

05.04.12

69-53

Водно Санс Апаве

Колибри

05.04.12

88-67

Крива Паланка

Бест

05.04.12

 

61-42

К.Соколи 2000

Феникс 2010

05.04.12

97-48

Црн Дрим

Лирија 77

Т-Баскет

05.04.12

 

 

82-76

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

20 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Лирија 77

09.05.12

93-61

Т-Баскет

Црн Дрим

09.05.12

70-62

К.Соколи 2000

Феникс 2010

Крива Паланка

09.05.12

66-62

Бест

Водно Санс Апаве

09.05.12

69-76

Колибри

Илинден

09.05.12

 

 

65-59

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

21 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Колибри

Пробаскет

12.05.12

служ

20-00

Илинден

Бест

12.05.12

89-57

Водно Санс Апаве

Феникс 2010

12.05.12

82-58

Крива Паланка

К.Соколи 2000

Т-Баскет

12.05.12

 

77-62

Црн Дрим

Лирија 77

12.05.12

 

 

86-59

 

ТРЕТА ЛИГА МАЖИ

22 коло

домаќин

Гостин

датум

час

инфо

рез

Пробаскет

Црн Дрим

19.05.12

79-63

Лирија 77

К.Соколи 2000

19.05.12

75-76

Т-Баскет

Крива Паланка

19.05.12

76-50

Водно Санс Апаве

Феникс 2010

Илинден

19.05.12

74-73

Бест

Колибри

19.05.12

 

 

60-72

 




  

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder