СУПЕРЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2014/15

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

МЗТ Скопје А.

26

19

7

2122

1785

+337

45

2

Работнички

26

19

7

2154

1853

+301

44

3

Куманово

26

17

9

2236

2147

+89

43

4

Фени Индустри

26

14

12

2100

2019

+81

40

5

Карпош Соколи

26

13

13

2101

2078

+23

39

6

Кожув

26

12

14

2033

1971

+62

38

 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2014/15

ТАБЕЛА

#

Екипа

Он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Струмица

20

6

14

1285

1650

-365

26

2

Гоце Делчев

20

6

14

1403

1629

-226

26

3

Водњански Лисици

20

2

18

1385

1683

-301

22

 

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПЛЕЈОФ

ФИНАЛЕ - До три победи

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје (1)

Куманово (0)

29.05.15

19:00

МРТ

94-79

Куманово (0)

МЗТ Скопје (2)

31.05.15

19:00

МРТ

102-107

МЗТ Скопје (3)

Куманово (0)

02.06.15

19:00

МРТ

94-85

 

 

 

 

 
 
 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПЛЕЈОФ (СЕЗОНА 2014/15)

Полуфинале (До 2 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Фени Инд. (0)

МЗТ Скопје (2)

24.05.15

19:00

МРТ

64-75

Куманово (2)

Работнички (0)

24.05.15

19:00

Stream

85-71

* МЗТ Скопје и Кумново се пласираа во финалето на ПрвенствотоПРВА ЛИГА МАЖИ - ПЛЕЈОФ (СЕЗОНА 2014/15)

Полуфинале (До 2 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје А. (0)

Фени Инд. (0)

22.05.15

19:00

Stream

79-62

Работнички (0)

Куманово (0)

22.05.15

19:00

МРТ

77-78 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И ТАБЕЛА

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И ТАБЕЛА

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ


ПРВА ЛИГА МАЖИ – ЛИСТА НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

 

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder