ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - СЕЗОНА 2013/14

ФИНАЛЕ (До 3 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

Бадел 1862

16.04.14

14:00

0-2

47-60

 
 

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - СЕЗОНА 2013/14

ФИНАЛЕ (До 3 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Бадел 1862 (1)

Работнички (0)

13.04.14

15:00

Stream

91-58

 
 
 
 

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - СЕЗОНА 2013/14

Плејоф, 1/2 финале (до 2 победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Бадел 1862

В. Младинец

06.04.14

15:00

1-0

89-49

Работнички

Клубски

06.04.14

16:30

1-0

62-56

 

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА


ПРВА ЛИГА ЖЕНИ - МВП ТРКА


ПРВА ЛИГА ЖЕНИ – ЛИСТА НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

 

ПРВА ЛИГА ЖЕНИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Бадел 1862

12

12

0

922

428

+494

24

2

Кросиг

12

10

2

874

600

+274

22

3

Клубски

12

7

5

658

611

+47

18

4

Вардар Младинец

12

6

6

676

723

-47

18

5

Струга 2009

11

4

7

458

650

-192

15

6

Пелистер

11

2

9

487

651

-164

12

7

Ваис Профил

12

0

12

472

884

-412

12

- Првопласираните четири екипи обезбедуваат пласман во Плејоф за сезона 2013/14. 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder