ПЛЕЈОФ ФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

4 натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

МЗТ Скопје А.

03.06.14

19:30

МРТ 1

79-88

ПЛЕЈОФ ФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

3 натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје А.

Работнички

01.06.14

19:30

МРТ 1

95-80

ПЛЕЈОФ ФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

2 натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

МЗТ Скопје А.

29.05.14

19:30

МРТ 1

89-83

ПЛЕЈОФ ФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

1 натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

МЗТ Скопје А.

Работнички

27.05.14

19:30

МРТ 1

96-79

 

ПЛЕЈОФ ПОЛУФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

Трет натпревар

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

Кожув

23.05.14

19:30

МРТ 1

79-66

ПЛЕЈОФ ПОЛУФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

Втори натпревари (до две победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Кожув

Работнички

20.05.14

19:30

МРТ 1

87-51

Лирија

МЗТ Скопје

служ.

0-20

ПЛЕЈОФ ПОЛУФИНАЛЕ - СЕЗОНА 2013/14

Први натпревари (до две победи)

домаќин

гостин

датум

час

инфо

рез

Работнички

Кожув

17.05.14

19:00

Stream

88-81

МЗТ Скопје

Лирија

17.05.14

19:30

МРТ 1

100-81

 

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

 КОНЕЧНА ТАБЕЛА ВО ЛИГАШКИ ДЕЛ ОД СЕЗОНА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

МЗТ Скопје А.

10

10

0

901

768

+133

20

2

Работнички

10

5

5

800

788

+12

15

3

Кожув

10

5

5

834

846

-12

15

4

Лирија

10

5

5

796

801

-5

15

5

Куманово

10

5

5

779

789

-10

15

6

Струмица

10

0

10

721

839

-118

10

- Поради изедначен број на бодови на четири екипи, се креира мини-табела каде што се сметаат само меѓусебните дуели на тие четири екипи.

 

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

МИНИ-ТАБЕЛА НА ТИМОВИ СО ИЗЕДНАЧЕН БРОЈ НА БОДОВИ

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Работнички

12

8

4

934

896

+38

20

2

Кожув

12

7

5

963

959

+4

19

3

Лирија

12

6

6

1010

998

+12

18

4

Куманово

12

3

9

934

988

-54

15

- МЗТ Скопје Аеродром, Работнички, Кожув и Лирија се пласираа во плејофот.

 

 

 

 

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ – СЕЗОНА 2013/14

ТАБЕЛА

#

Екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Карпош Соколи

22

10

12

1642

1630

+12

32

2

Фени Индустри

22

10

12

1644

1701

-57

32

3

Вардар Апаве

22

6

16

1600

1763

-163

28

4

Пелистер Спорт

22

1

21

1538

1996

-458

23

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПЛЕЈАУТ ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

 

СУПЕРЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА

СУПЕРЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА

 

ПРВА ЛИГА МАЖИ - РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ И РЕЗУЛТАТИ

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ТАБЕЛА

ПРВА ЛИГА МАЖИ - ПОЕДИНЕЧНА СТАТИСТИКА - ТОП 5 ВО СЕЗОНАТА


ПРВА ЛИГА МАЖИ - МВП ТРКА


ПРВА ЛИГА МАЖИ – ЛИСТА НА ОДОБРЕНИ ИГРАЧИ

 

 

 

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder