ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, КРИВА ПАЛАНКА – ФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

20.05.2012

Крива Паланка

71

51

Бадел 1862

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, КРИВА ПАЛАНКА – НАТПРЕВАР ЗА 3 МЕСТО

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

20.05.2012

Фруктал Јуниор

72

31

Ангели

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, КРИВА ПАЛАНКА - ПОЛУФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

19.05.2012

Фруктал Јуниор

54

62

Бадел 1862

19.05.2012

Крива Паланка

84

44

Ангели

Победа на домаќинот над Бадел во финалето од 71-51
Крива Паланка е освојувач на М-16 лигата во женска конкуренција откако во денешното финале на домашен терен убедливо славеше над Бадел. Драгана Петковска избрана за најдобар стрелец и МВП на завршниот турнир.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder