ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, ГОСТИВАР – ФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

14.05.2012

Струга 2009

46

49

Гостивар

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, ГОСТИВАР – НАТПРЕВАР ЗА 3 МЕСТО

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

14.05.2012

Фруктал Јуниор

30

54

Пелистер Спорт

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, ГОСТИВАР - ПОЛУФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

13.05.2012

Пелистер Спорт

41

43

Струга 2009

13.05.2012

Гостивар

60

44

Фруктал Јуниор

Заврши првиот Фајнл Фор во младинските лиги на Македонија
Со победа од 49-46 во максимално неизвесниот финален натпревар против Струга 2009, домаќинот на Фајнл Фор турнирот, ЖКК Гостивар, стана државен првак во категоријата до 14 години во женска конкуренција. Сања Адамовска со 30 поени и 11 скокови во финалето, прогласена за МВП и најдобар стрелец на завршниот турнир.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder