табела I лига мажи

#

екипа

он

поб

пор

кд

кп

кр

бод

1

Вардар Осигурување

16

15

1

1364

1170

194

31

2

Фени Индустри

16

13

3

1438

1122

316

29

3

Работнички

16

9

7

1257

1224

33

25

4

Пелистер

16

8

8

1221

1227

-6

24

5

Торус

16

8

8

1274

1273

1

24

6

Овче Поле

16

7

9

1161

1224

-63

23

7

Плејмејкер Кубус

16

5

11

1149

1294

-145

21

8

МЗТ Скопје

16

4

12

1089

1286

-197

20

9

Вардар 2000

16

3

13

1155

1290

-135

19

распоред и резултати I лига мажи
Статистика I лига мажи

Билтени и известувања

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder