ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, СКОПЈЕ – ФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

10.06.2012

Квиско Баскет

61

65

Партизан Водно Санс

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, СКОПЈЕ – НАТПРЕВАР ЗА 3 МЕСТО

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

10.06.2012

Феникс 2010

41

47

ФМП

 

ФАЈНЛ ФОР ТУРНИР, СКОПЈЕ - ПОЛУФИНАЛЕ

Датум

Домаќин

Резултат

Гостин

08.06.2012

Квиско Баскет

80

61

Феникс 2010

08.06.2012

Партизан Водно Санс

62

37

ФМП

Со пресврт до триумф во финалето против Квиско Баскет
Пред полните трибини во малата сала на СЦ „Борис Трајковски“, Партизан Водно Санс анулираше двоцифрена негатива во второто полувреме и ја освои титулата во младинската лига за пионери. Александар Јанев избран за МВП на завршниот турнир.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder