Претседателот Наумоски во посета на Кошаркарската федерација на Турција 

 

Првиот човек на Македонската кошаркарска федерација Петар Наумоски престојот во Истанбул за посета на Турската кошаркарска федерација и средба со својот поранешен соиграч и пријател сега претседател на Федерацијата Хидает Туркоглу.Во пријателски разговор двајцата претседатели разговарале се  нова соработка меѓу двете федерации.На средбата им се приклучиле уште неколку соиграчи од Ефес .Инаку вечерва  поранешниот клуб на Наумоски Ефес Пилсен на свечена цереминија за време на полувремето од евролигашкиот дуел меѓу Ефес Анадолу и Милано ќе го повлече од употреба дресот со број 7 во кои Наумоски седум години настапуваше во тимот од Истанбул и освои многу титули како на домашната сцена така и во евроските купови. 

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder