ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА 2015 - РАБОТНИЧКИ- Финале
- Полуфинале
- Четвртфинале
- Осминафинале

ОСВОЈУВАЧ НА ЖЕНСКИ СЕНИОРСКИ КУП 2015
ЖКК БАДЕЛ 1862

- Финале
- Полуфинале
- Четвртфинале

ОСВОЈУВАЧ НА МАШКИОТ МЛАДИНСКИ КУП 2015 - МЗТ СКОПЈЕ А.- Мажи (M20) Финале
- Мажи (M20) Полуфинале
- Мажи (M20) Четвртфинале

ОСВОЈУВАЧ НА ЖЕНСКИ МЛАДИНСКИ КУП 2015
ЖКК БАДЕЛ 1862

Жени (M18) Финале
Жени (M18) Полуфинале
- Жени (M18) Четвртфинале

Триумф од 74-66 на скопскиот состав во одличното финале од Купот
(22.02.2015) Кошаркарите на Работнички со одлична игра во третата четвртина креираа предност против Кожув која ја одржаа до крајот победа од 74-66 и трофеј во Купот на Македонија 2015. Ѓорѓи Чековски избран за МВП на финалето од Купот.
Убедлив триумф на „металците“ против Вардар во финалето
(22.02.2015) МЗТ Скопје Аеродром го одбрани трофејот од Младинскиот Куп на Македонија, откако денеска во финалето славеше убедлив триумф против Вардар од 87-58. Љубомир Младеновски избран за МВП на финалето.
Баделки во финалето славеа над Младост Битола со 79-59
(22.03.2015) Во интересен финален натпревар во кој сепак во најголемиот дел одржуваа водство, кошаркарките на Бадел до 18 години го совладаа соодветниот состав на Младост Битола со 79-59, повторно освојувајќи го Младинскиот Куп во женска конкуренција по две-годишна пауза. Сања Адамовска со дабл-дабл учинок ја понесе наградата за МВП на финалето.

23 КОШАРКАРСКИ КУП НА МАКЕДОНИЈА
мажи - СЦ „ЈАНЕ САНДАНСКИ“, 21-22.02.2015
жени - сала „Градски ПАрк“, 21-22.03.2015

ОСВОЈУВАЧ НА МАШКИ СЕНИОРСКИ КУП 2015
КК РАБОТНИЧКИ

ОСВОЈУВАЧ НА МАШКИ МЛАДИНСКИ КУП 2015
КК МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder