КУП НА МАКЕДОНИЈА - МАЖИ

Финале
Резултати - полуфинале
Резултати - четвртфинале
Резултати - осминафинале

КУП НА МАКЕДОНИЈА - ЖЕНИ

Резултати - финале
Резултати - полуфинале
Резултати - четвртфинале

МЛАДИНСКИ КУП НА МАКЕДОНИЈА

Финале
Резултати - полуфинале
Резултати - четвртфинале   
Резултати - осминафинале

 

Видео од најдобрите потези минатиот викенд
Атракциите на Луковиќ, Аврамовски, Дејвис... Тројката од половина терен на Димчевски, забивањето на Јелесијевиќ „во лице“ на Рејнолдс... Враќањето на Рејнолдс. Додавањето на Морбан до Радуновиќ. Погледнете кој ги пополни најдобрите 10 потези на „Фајнл Ејт“ турнирот во Купот на Македонија.
„Металците“ заслужено освојувачи на Купот
Со импресивна игра против Фени Индустри и победа со 84-66 во финалниот натпревар од завршниот турнир во Купот на Македонија, МЗТ Скопје Аеродром го освои петтиот трофеј во клупската историја, прв по 12 години пауза
Со победа над Фени Индустри во финалето
Тимот на тренерот Бранко Андриевски ја потврди доминацијата во младинската конкуренција, освојувајќи го третиот Куп трофеј во четвртиот настап во ова натпреварување. За МВП во победата од 74-60, прогласен беше Игор Ивановиќ.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder