КУП НА МАКЕДОНИЈА - МАЖИ

МЗТ СКОПЈЕ АЕРОДРОМ
ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА 2013

- Финале
- Резултати - Полуфинале
- Резултати - Четвртфинале
- Резултати - Осминафинале

Поранешни Победници

КУП НА МАКЕДОНИЈА - ЖЕНИ

ОСВОЈУВАЧ НА ЖЕНСКИОТ КУП НА МАКЕДОНИЈА
ЖКК КЛУБСКИ - ДЕЛЧЕВО

- Финале
- Резултати Полуфинале
- Резултати Четвртфинале

Поранешни победници

МЛАДИНСКИ КУП НА МАКЕДОНИЈА

КК ВАРДАР
ОСВОЈУВАЧ НА МЛАДИНСКИОТ КУП 2013

- Мажи - Финале
- Мажи - Резултати Полуфинале
- Мажи - Резултати Четвртфинале

КК Кросиг
ОСВОЈУВАЧ НА женскиот МЛАДИНСКИ КУП 2013

- Жени - Финале
- Жени - Резултати Полуфинале

Поранешни победници

      
     Куп 2013 - Press Release           Куп 2013 - Официјална програма


 
Женски Куп 2013 - Официјална програма

 

Вести
Куп на Македонија жени, финале
Во одлична атмосфера во салата „М.М.Брицо“ во Делчево, Клубски и Кросиг одиграа квалитетно финале во Купот на Македонија. Предводен од Лидија Милкова, која на крајот се закити и со МВП наградата, Клубски заслужено славеше со 69-59 и на задоволство на домашната публика, го освои првиот трофеј во историјата на клубот.
Младински Куп на Македонија жени, финале
Екипата на Марко Трајковски ја оправда фаворитската улога во младинското финале и го заслужи пехарот во младинското финале, реванширајќи му се на Бадел за минатогодишниот пораз во оваа фаза од Куп-натпреварувањето. Софија Лазареска, во тесната конкуренција, избрана за МВП на финалниот дуел.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder