Многу од вас имаат слушнато дефиницијата на "букмејкер", но не сите од вас знае вистинската вредност на изразување. Па што значи тоа? Да започнеме со дефиниција. Букмејкерот нарекува институција (воспоставување) коцкање тип. Не, не! Не како казино. Во обложување компанијата не играат игри и да се обложи пари на различни настани: спортски настани, политички дебати и други културни активности. Човекот, staking, или на друг букмејкер ќе "од" и "да" знаеме што тој е обложување, така да се каже: треба да се професионални на теоријата на спортот.

Појавата на таков вид на коцкање игри потекнува одамна во Антички Рим, во времето на популарни забава како што се: возење на коњи (обложување на тркачката патека), петел тепачки и повеќе.

По падот на Римската Империја, релевантноста на оваа коцкање спиеше до почетокот на 19 век, кога се популаризира спортски настани, и ова е кога букмејкер започна своите најславни. Луѓето беа обложување на сè што може да се: резултат од конкурсот, да ја освоите одреден карактер, загуба, повторно, на одреден карактер, за решавање на некој спор, итн., итн.

Патем, во старите денови, букмејкерот имаше други името на нивната професија е професионална debater. Т.н. професионална bookmakers, живее во Англија, каде што тој ја оживеа мода за коцкање обложување.

Да се стане професионалец bookie лесно!

Во Русија букмејкер бизнис дојде во 90-тите години, кога побарувачката за фудбалски натпревари. Нашите луѓе се многу склони кон возбуда, и не би можел да го пропушти можност да се обложи на исходот на игри – тоа брзо се фатени на и падна во љубов во пространоста на нашата земја и вистина за овој ден.На почетокот на кошарката историјата поврзана со училиште вежби. Во 1891 година, Џејмс Naismith поканети неговите ученици поделени во два тима и се фрли топката во кошот, на која тој се држел до оградата. Тие денови се одамна ги нема и кошарка се има сменето многу, но основата останува иста.


Карактеристики на облози за кошарка од порталот BalticBet.net:

Кошарката е еден од најдинамичните на спортот, резултатот на натпреварот може да промени многу пати. Овој спорт е во првите спортски настани на линија bookmakers. Многу конкуренција меѓу П.Н.Е. придонесува на ниското ниво на маргина на кошарка. Од најинтересните игри се одржуваат во Америка, Европа и Азија живеат webcast ќе се одржи во текот на ноќта. Livity и влог во кошарка совршено во текот на ноќта времето кога речиси и да нема други спортови.


Видови и типови на облози на кошарка

Кошарка обложување денес се многу популарни меѓу privateers. И сега постојат многу стратегии за спорт.Вилушките се популарен вид обложување што повеќето букмејкери го сметаат за нелегален. Суштината на стратегијата е да ја однесеме победата на тимот со голем коефициент, а потоа, кога ќе расте коефициентот, земете го спротивниот тим. Искусните играчи можат да се обложуваат во четвртини, во натпревар 4 четвртини и ова ви овозможува да се обложувате 4 пати по натпревар, наместо да чекате до крајот на натпреварот. Во кошарката има прекувремено работно време (кога екипите играа нерешено). Во некои канцеларии за ваков настан, коефициентот ќе биде 5-15, што е многу висок. Постојат и посебни облози за овој спорт, како што се смета дека се обложувалници на фрлања со три бода, слем дунки, МВП и многу повеќе.


Првенства и турнири за обложување

Најпопуларното првенство е американската НБА лига. Во НБА лигата играат екипи од САД и Канада. Турнирот е поделен на две конференции: Источна и Западна. Друг популарен шампионат е Евролигата, каде играат најдобрите екипи на нивните национални првенства. Интересно е и гледањето на шпанското, италијанското, грчкото и турското првенство.

Кошарката е многу интересна игра со многу можности за предвидување.