Ударни вести
  1. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  2. Информација за преоден рок во сите лиги за сезона 2019/2020
  3. Листа на кандидати за упис во ДСУ Спортска Академија за учебна година 2019/2020
  4. Ажурирање на членство во ЗКТ
  5. Јавен повик за проверување на способностите за спортски вештини на учениците кај кои има интерес за запишување во Спортска Академија

М16


домаќин гостин инфо
Македонија Бугарија
домаќин гостин инфо
Бугарија Македонија
домаќин гостин инфо
Македонија Косово
домаќин гостин инфо
Македонија Шведска

Список на кошаркари повикани за кадетска репрезентација

кадетите на пријателски турнир во Романија

Радувај се Македонијо!

Кадетите се пласираа во А дивизија

Македонија е во полуфинале!

Кадетите ќе се борат за пласман во А дивизија

Кадетите со триумф и над Бугарија

Против Црна Гора го затвораме турнирот

Кадетите ја совладаа Романија

Македонија домаќин на Романија, Бугарија и Црна Гора

Одработен првиот тренинг на репрезентацијата до 15 години

Репрезентативците подготвени за меѓународниот турнир во Романија

Репрезентацијата до 15 години ќе одигра пријателски натпревар против селекцијата на Спортската академија

Продолжуваат активностите на кошаркарите кои се дел од проектот на ФИБА „заедно до 16“

Прв пораз за кадетите на турнирот во Истанбул

Кадетите на Галатасарај подобри од македонските млади кошаркари

Кадетите нижат победи на пријателскиот турнир во Истанбул

Втора победа за младите кошаркари на турнирот во Истанбул

Кадетските репрезентативци го започнаа меѓународниот турнир во Истанбул со победа

Репрезентативците до 16 години ги совладаа врсниците од Анадолу Ефес