Сениорски лиги Билтен бр.11
      
     Куп 2016/17 Билтен

     Термини МЛ 12 коло

     Термини заостанати МЛ     

     Младински лиги Билтен бр.7
      

  

  

 

Познати четвртфиналните двојки во Лимак Купот на Македонија 2017


Денес во просториите на Македонската кошаркарска федерација во присуство на медиумите и претставниците на клубовите беше одржана ждрепка за извлекување на четвртфиналните двојки во Лимак КУП на Македонија 2017.
Карпош Соколи и Вардар ќе го отворат Купот со меѓусебен дуел закажан за в 13.00 часот. Во вториот термин, (15.30) ќе се пресметаат Фени Индустри и АВ Охрид. Трет натпревар на распоред (18.00) е дуелот помеѓу Работнички и Куманово додека во вечерниот термин (20.30) МЗТ Скопје, бранителот на КУП – титулата ќе се пресмета со Кожув.


В сабота во првиот полуфинален дуел ќе се пресметаат победниците од натпреварите помеѓу Работнички и Куманово односно Карпош соколи и Вардар. Првиот полуфинален дуел ќе се одигра во 18.00 часот, два ипол часа подоцна во вториот полуфинален дуел победниците од натпреварите помеѓу МЗТ Скопје и Кожув односно Фени Индустри и Охрид ќе ќе го одиграат вториот полуфинален дуел.


Извлекувањето  на натпреварувачките броеви и имињата на екипите го извршија генералниот секретар на МКФ Моника Гаврилоска и комесарот за натпреварување при МКФ Владо Цветковски.

 

ЛИМАК КУП на Македонија 2017, кој ќе се оддржи од 17 – 19.02.2017 год. во салата “Јасмин“ – Кавадарци.

 

Четврт-финале  - 17.02.2017 (петок)

13:00ч.  КК Карпош Соколи 2000 – КК Вардар           (пар Г)

15:30ч.  КК ФЕНИ Индустри  -  КК АВ Охрид                (пар Б)

18:00ч.  КК Работнички  -  КК Куманово 2009             (пар А)   МРТ

20:30ч.  КК МЗТ Скопје А. – КК Кожув (ТВ)                   (пар В)   МРТ

 

Полуфинални натпревари – 18.02.2017 (сабота)

13:00ч.  ЖКК Бадел 1862 – МНА Кожувчнка
15:30ч.  ЖКК Вардар - Пелистер

18:00ч.  Победник (пар А) – Победник (пар Г)  МРТ

20:30ч.  Победник (пар Б) – Победник (пар В)  МРТ

 

Финале – 19.02.2017 (недела)

16:00ч.  Финален натпревар – жени  МРТ

19:00ч.   Финален натпревар – мажи МРТ  

 
  

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder