|  А-Тим Мажи
Фото: Прв собир на комбинираниот тим


Вечерва во малата сала во Јане Сандански селекторот Драган Раца го одработи првиот тренинг со седумте млади кошаркари кои ќе бидат дел од коминираниот тим кој ќе игра на турнејата во Кина.
Пред заминувањето за Кина во недела во раните утрински часови кошаркарите ќе одработат уште два тренинга под раководство на селекторот.

На тренингот во Јане Сандански селекторот Раца и неговиот помошник Врбица Стефанов, се појавија младите Младеновски, Мекиќ, Стајиќ. Сапунџиев, Дујковиќ, Главчев и Паиќ.Воведниот тренинг го следеше и претседателот на МКФ , Петар Наумоски во друштво на легендарниот стратег Лазар Лечиќ.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder