|  Куп натпреварувања 2015/16
Лотос противник на Бадел 1862 во финалето на Купот на Македонија 
 

 
Лотос е вториот финалист во националниот Куп. Во второто полуфинале кошаркарките на Лотос беа убедливи во дуелот со Студент 2015 и славеа со 78-48, за второ куп финале во низа. Од почетокот до крајот на мечот кошаркарките на Лотос ја имаа контролата на играта и резултатот и на крајот заслужено стигнаа до убедлива победа .

Предводничка на Лотос во денешното полуфинале беше Лазаревска со 24 поени ,одлиќно одиграа и Неделчева и младата Јаневска со по 17 односно 14 поени.

Кај поразениот Студент подобри од останатите се Иванова и Петковска со 19 односно 14 поени.

Утре за трофејот во Купот на Македонија во финалето кое стартува од 15 часот и 30 минути ќе играат Баадел 1862 и Лотос.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder