|  Соопштенија
 Одложени средбите за пласман на завршницата од Купот на Македонија 

 

Поради екстремно ниските температури во нашата земја, како и потешкотиите кои можат да настанат при патувањето на гостинските екипи, Македонската кошаркарска федерација одлучи да им излезе во пресрет на барањата на клубовите за одложување на пред натпреварите во Купот на Македонија.
Првите натпревари  за учество на завршниот турнир од Купот на Македонија  ќе се одиграат на 01.02.2017 година и на 08.02.2017 година .

01.02.2017

Гостивар 2015 - Струмица
Вардар - Пелистер АД.

08.02.2017

Победник пар 1 - Победник пар 2


Само победник од дуелот кој ќе се одигра на 08.02.2017 година обезбедува пласман на завршниот турнир од Купот на Македонија.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder