|  А-Тим Мажи
Квалификации за ЕП: На стартот со Луксембург на домашен теренМеѓународната кошаркарска федерација (ФИБА) го одреди редоследот на на натпреварите во седумте квалификациски групи за пласман на Еврошампионатот во 2017 година.
Најдобрата репрезентација на Македонија во 1 коло од Групата Г од квалификациите за пласман на Евробаскетот во 2017 година на 31 август е домаќин на аутсајдерот Луксембург, три дена подоцна гостуваме во Велика Британија, а потоа сме домаќини на Унгарија.  Потоа следува гостување во Луксембург, дома играме против Велика Британија и во последното 6.коло гостуваме кај Унгарија на 17 септември.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder