|  Соопштенија
Прес -конференција  

Македонската кошаркарска федерација во петок (26.08.2016) од 11 часот во просториите на општина Кавадарци организира Прес -конференција по повод престојното учество на сениорската репрезентација на Македонија во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2017. На прес конференцијата ќе присуствуваат селекторот Драган Раца, членот на стручниот штаб на најдобрата селекција Врбица Стефанов и капитенот Војдан Стојановски.

МКФ ќе има организиран превоз од Скопје за новинари и фоторепортери.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder