|  Соопштенија
Македонските селекции до 14 години во машка и женска конкуренција на турнир во Словенија 

 
Селекциите на Македонија за кошаркари и кошаркарки до 14 години од 18 до 21 .08.2016 година ќе учествуваат на силни меѓународни турнири во Словен Градец Словенија. На турнирот „Словенија Бал“ за кошаркари до 14 години кој се оддржува под покровителство на ФИБА ќе учествуваат 15 екипи од девет земји.

На турнирот во машка конкуренција  утре од 11 -30 часот премиерен противник на селекцијата на Македонија е тимот на Словенија - зелени, а нашите млади кошаркари ќе играат против  врсичките од Словенија од 17-45 часот.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder