Сениорски лиги Билтен бр.11
      
     Куп 2016/17 Билтен

     Термини МЛ 12 коло

     Термини заостанати МЛ     

     Младински лиги Билтен бр.7
      

  

  

 

Прв пораз на македонските кадети во Истанбул

Селекцијата на Македонија за кошаркари до 16 години ја прекина низата победи на гостувањето во Истанбул. Нашите млади кошаркари денес се поразени од врсниците од тимот на Галатасарај со 69-62, во третиот пријателски натпревар на турнејата во Турција.По двете победи на македонските кадети против соодветните екипи на Ефес Анадолу и Дарушафака, ова е првиот пораз на избраниците на Ѓуковиќ за време на престојот во Истанбул, Турција.
  

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder