|  Соопштенија
средба МКФ - БИБл 

Денес (25.08.2016) во просториите на Македонската кошаркарска федерација се одржа работна средба меѓу генералниот секретар на МКФ Моника Гаврилоска, првиот човек на регионалната Балканска кошаркарска лига Шај Штрикс и менаџерот за натпреварување на БИБЛ Камен Тошев.
На средбата беше разговарано за учеството на македонските екипи во новата сезона од БИБЛ. Засега сигурно во регионалната Балканска лига  ќе игра тимот на Карпош Соколи.

Интерес за настап во БИБЛ покажале уште неколку прволигашки екипи од Македонија.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder