|  А-Тим Мажи
Фото:Пред мечот против САД за 5 место на турнирот во Кина, роденденска торта за Горан Главчев
 

 

Денеска нашиот комбиниран тим со мечот против колеџ составот од САД за 5 место го завршува настапот на турнирот во Сужоу, Кина. Нашите млади кошаркари денес ќе имаат дополнителен мотив за уште една победа над колеџ тимот на САД на турнирот во Сужоу, со новиот успех покрај тоа што ќе го освојат петтото место на турнирот во Кина,воедно ќе му го честитаат и 23 роденден на својот соиграч Горан Главчев.
На денешниот ручек во хотелот во Сужоу нашите млади кошаркари организирале скромна  прослава во чест на 23 роденден на  нивниот соиграч бекот на Кожув Горан Главчев.Секако роденденот не можеше да мине без роденденска торта и подароци за славеникот.Покрај подароците убавите желби соиграчите, стручниот штаб и претседателот на МКФ Петар Наумоски на Горан Главчев му посакаа и многу здравје, среќа и одлична игра на денешниот дуел против САД.

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder