|  Куп натпреварувања 2015/16

Репрезентативен дрес од МКФ за легендарниот Лазар лечиќМакедонската кошаркарска федерација не заборава на своите легенди и на еден од создавачите на нашата модерна кошарка, легедарниот стратег Лазар Лечиќ синоќа по завршувањето на големото финале на Хуавеј Супер купот меѓу МЗТ Скопје и Работнички му врачи репрезентативен дрес.

На тој начин Федерацијата искажа јавна поддршка на одлуката Лазар Лечиќ да биде добитникот на државната награда 28 Септември“.

Легендарниот Лазо инаку годинава е добитник и на државната награда „8 Септември“ за животно дело во областа на спортот.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder