|  Соопштенија

                         Соопштение-50
(Учество во натпреварувања на ФИБА)Македонската кошаркарска федерација по кoнтактите со ФИБА има задоволство, врз основа на минатогодишниот пласман , да ги извести клубовите:
МЗТ Скопје Аеродром, шампионот доби директно учество во елитното Европско клупско натпреварување на ФИБА.

Куманово, Работнички и Фени Индустри добија покана да учествуваат во Квалификациите за истиот куп.

Карпош Соколи и Кожув ќе имаат можност да заземат место на некој од нашите квалификанти, доколку некој од нив не биде во можност за настап.

Рокот на пријавување е до 17.07.2015 година.


 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder