|  Куп на Македонија 2017
Ждрепка за 1/4 финалните двојки во Лимак Купот на Македонија

Во петок 10.02.2017 година со почеток во 12 часот во просториите на Македонската кошаркарска федерација ќе се одржи ждрепката за четврт-финалните двојки во Лимак Купот на Македонија 2017.Домаќин на завршниот турнир од Лимак Купот на Македонија  ќе биде салата Јасмин во Кавадарци од 17 до 19 февруари 2017 година.

На ждрепката ќе учествуваат осум екипи, Работнички, Фени Индустри, МЗТ Скопје А. Карпош Соколи,Куманово, Кожув, АВ Охрид и Вардар.

 Засега се познати само натпреварувачките броеви  1 и 2 на кои се двете најдобри екипи од првиот дел на сезоната во Првата лига, Работнички односно Фени Индустри.

Во првиот квалитативен шешир ќе бидат и нашите учесници во регионалните лиги бранителот на трофејот МЗТ Скопје А. и тимот на Карпош Соколи, кои со ждерпка ќе ги добијат бриевите 3 и 4.
Од вториот „шешир“ ќе бидат извлекувани Вардар,Кожув, Куманово, и АВ Охрид. 
Во 1/4 финалето се игра според ситемот:

 4-5   пар Д
 3-6   пар Ц
 2-7   пар Б
 1-8   пар А
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder