|  Соопштенија
Нови порази на кошаркарите и кошаркарките до 14 години на турнирот во Словенија 

Македонските селекции во машка и женска конкуренција до 14 години денес претрпеа нови порази на турнирот „Словеија Бол“ во Словен Градец.
Нашата машка репрезентација загуби од врсниците од домаќинот Словенија со 79-59.

Женскиот состав на Македонија до 14 години во  3коло е поразен од репрезентацијата на Израел со 64-52.
 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder