Сениорски лиги Билтен бр.11
      
     Куп 2016/17 Билтен

     Термини МЛ 12 коло

     Термини заостанати МЛ     

     Младински лиги Билтен бр.7
      

  

  

 

Македонија М16 подобра и од тимот на Дарушафака 

 

Нашата кошаркарска репрезентација за кошаркари до 16 години ја извојува и втората победа за време на престојот во Истанбул, Турција.
Македонските кадети со 62-55 го победија соодветниот состав на евролигашот Дарушафака со 62-55. За нашиот тим предводен од тренерите Ѓуковиќ и Даниловски од е вториот триумф на гостувањето во Истанбул.


Утре нашиот национален тим до 16 години утре ги очекува меч против врсниците од екипата на Галатасарај.
  

 

Ул. Македонија, 11А, ПФ 318
1000 Скопје, Р. Македонија
тел/факс: +3892 2464988
E-mail:
contact@basketball.org.mk
Сениорски Лиги: +3892 2454320
Младински Лиги: +3892 2464990

© 2006 Сите права задржани


Developed by Nextsense
Powered by webBuilder